הרדמת כלבים- מתי מרדימים ואיך?

ניווט מהיר

וודאי שמעתם את המונח הרדמת כלבים ואם אתם בעלי כלב לאורך שנים רבות, ייתכן שאתם כבר מכירים זאת אישית. הבעלים חווים אצל הכלבים שלהם מדי פעם מקרי מחלה או פציעה כזו או אחרת. לרוב מתגברים על כך. אך בסופו של דבר, הכלב מגיע לסוף חייו. במקרים כאלה, לעתים נדרש הליך כזה. מה אומר החוק על כך? כיצד הליך כזה מבוצע והאם הוא מכאיב לכלב? מי עושה זאת ומהן האפשרויות שיעמדו לרשותכם? זהו מדריך ענייני וקצר, אשר יענה על שאלות אלה, יבהיר ויחדד את הדברים:

הרדמת כלבים – לא קל, אבל לעתים מקל

בדומה לעולם הרפואה המודרני, גם הווטרינריה המודרנית היא כיום במצב מתקדם מאוד. תודות לכך, ניתן במידה רבה למנוע מחלות ולהאריך חיים, בבני אדם וגם בבעלי חיים. במצבי מחלה שלא ניתן לפתור, ישנן אפשרויות רבות להקל בדרכים שונות ולאפשר לחיות עם המחלה. אך גם ליכולות אלה יש גבול. אצל כלבים כמובן, אורך החיים במילא קצר בהרבה ביחס לזה של אדם. רבים מהם נפטרים ממחלות שונות או בעקבות גילם, מבלי להזדקק להמתת חסד. אך לעתים זה נדרש. למשל, כאשר מדובר בהליך הרדמת כלב מבוגר, הדבר עשוי להתרחש כאשר בעל החיים כבר סובל לא מעט ממחלות שונות. בין השאר, בגלל גילו. הוא עשוי להיות חלש, לא מאושר ולחוות סבל ממושך. להרדים כלב במצב כזה, כמובן יקל עליו. את ההחלטה על הרדמת כלבים, מקבלים בעלי הכלבים ביחד עם הוטרינר שמטפל בכלב.

מה אומר החוק?

מבחינת חוק הרדמת כלבים מקבלת התייחסות במקורות שונים. רבים מהם מתייחסים לכלבים שאינם חיות מחמד, אלא כלבים משוטטים אשר נגועים בכלבת וכדומה. לפי החוקים השונים ובהתאם לנסיבות, מי שהוסמכו לכך רשאים לעתים להרוג בעלי חיים, כולל הרדמה. אך מעבר לכך ישנה גם רשות בחוק לוטרינר לעשות זאת, במקרים של חיות בית באופן כללי, שהם במצב מחלה סופני.

אגב, נרחיב מעט את הנושא – גם לגבי קבורה יש בחוק כללים ברורים. אסור לאדם להרוג כלב בעצמו ובאופן דומה, אסור לקבור באופן חופשי, במיקום שנראה לכם מתאים. לכאורה לא חסרים מיקומים כאלה, אך למעשה, החוק מחייב לקבור בעל חיים רק במקום שנועד לכך וקיבל את האישור המתאים. אחרת, עלולים להתרחש סיכוני תברואה משמעותיים לסביבה שבה עושים זאת. גם לכך, בדומה להליך של הרדמת כלבים, יש פתרונות חוקיים ומסודרים.

הרדמת כלבים

כיצד מבוצעת הרדמת כלב מבוגר?

אז איך מרדימים כלב? ראשית, ניתנת זריקת טשטוש אשר תמנע מהכלב כאב. לאחר זמן קצר שבו היא נכנסת לפעולה, ניתנת זריקה נוספת. זו היא זריקה של חומר הרדמה, אך החומר הוא במינון גבוה שמביא למות הכלב.

ניתן לבצע גם הרדמת כלב בבית, על ידי הזמנת שרות וטרינרי שמאפשר זאת. עשויות להיות לכך כמה יתרונות. בין השאר, הכלב לא יעביר את רגעיו האחרונים בסביבה לא מוכרת ומלחיצה וגם לא יהיה צורך להסיע אותו לשם.

היבט עלות הרדמת כלבים

כאשר דרושה הרדמת כלב מחיר השרות אולי לא יהיה הדבר הראשון שיעסיק אתכם, אך גם הוא חשוב. מדובר על סדר גודל של 500 ש"ח. המחיר משתנה בהתאם לפרמטרים שונים, כולל גודל הכלב והשאלה, האם הפעולה תבוצע אצל הוטרינר או אצלכם בבית. ניתן אך לא מומלץ להוזיל זאת, באמצעות ויתור על זריקת ההרגעה, על חשבון נוחותו של הכלב. ההחלטה (בהנחה שהוטרינר בכלל מציע זאת) שלכם, אבל איזה בן אדם צריך להיות, בשביל להתקמצן על דבר כזה? כל חייו הכלב היה נאמן לכם ועכשיו תתנו לו לסיים את חייו בצורה כזו? נקווה שלא.

כדאי להיערך מראש לתהליך הרדמת כלבים

סביב הטיפול בכלב, מכל היבטיו, כדאי להיערך מראש ככל הניתן. זאת, גם מבחינת כל הנוגע לסיום חיי בעל החיים שלכם. כפי שהבנתם, הרדמת כלבים הוא שרות שהוטרינר שלכם יוכל לספק או בית חולים וטרינרי. אם וכאשר זה יידרש, תוכלו לברר איתו אם הוא גם מגיע עד הבית (במידה ואתם מעדיפים אפשרות זו) וכמה זה יעלה. באופן דומה, כדאי להיערך מראש גם לגבי פתרון מסודר לקבורה לאחר ההרדמה

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
הרדמת כלבים
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
Call Now Button דילוג לתוכן