חתול זקן

ניווט מהיר

אם אתם מגדלים חתול, הרי שבמוקדם או במאוחר תגדלו חתול זקן. מה מיוחד בכך? ההבדל אמנם לא דרמטי, אבל כדאי להיות מודעים לו. מדוע?

חיה מיוחדת עם היבטי בריאות מיוחדים

כמו לגבי כל סוג של בעלי חיים, גם עבור חתול זקן יש סיבוכים והשלכות מיוחדות של הגיל, אשר חשוב להכיר ולשים לב אליהם. מחד, לא קורה לעתים קרובות מקרה שבו חתול מת בפתאומיות. מאידך, חתולים בהחלט פגיעים למגוון רחב של מחלות, תאונות וסיבוכים שונים. למעשה, הם בעלי חיים שעשויים לסבול ממחלות שונות מבלי להראות שהם סובלים. אם אתם לא מתמצאים בהתנהגות חתולים המצב עשוי להיות אפילו גרוע יותר, מבחינת יכולתכם לזהות מצוקה של חתול זקן. בכל מקרה, עם הזמן תלמדו להכיר את החתול שלכם אישית ולזהות בזכות זה שינויים משמעותיים בהתנהגותו. שינויי התנהגות הם לעתים קרובות אינדיקטור לשינוי במצב הבריאותי. כמו כן, תלמדו בהדרגה (וכדאי ללמוד גם קצת באופן יזום), על בריאות חתולים בכלל והטיפול הנכון בהם. מה מיוחד מבחינה זו, דווקא במקרה של חתול זקן?

חתול זקן ואתגרי הטיפול   

לאורך השנים, מצב גופו של החתול וגם מצבו המנטלי עשויים להיחלש בהדרגה. לכן, בגיל מבוגר מאוד, כל זאת עשוי להחמיר וגם להצטבר – סיבוך אחד שמצטרף לשני. כך שהתוצאה עשויה להיות מצב מחלה משמעותי. בשלב זה, כדאי להיות ערוכים לשאלה מה עושים עם חתול מת. יש שרות שמסייע בכך ונזכיר אותו בהמשך. אבל אם תטפלו בחתול שלכם היטב, סביר שלא תזדקקו לשרות כזה כל כך מהר. בינתיים, יותר חשוב למצוא מרפאה קרובה ולשמור את מספר הטלפון של הווטרינר. למה חשוב במיוחד לשים לב? למעשה, אין תשובה אחת פשוטה לכך. גוף החתול הוא מערכת מורכבת למדי, בדומה לגוף האנושי. אך אלה כמה דוגמאות בולטות במיוחד, לדברים שעשויים להשתבש:

  • ירידה בשמיעה – זו היא תופעה נפוצה מאוד והיא דוגמה לתהליך טבעי למדי, שלא בהכרח צריך להדאיג אתכם.
  • דלקת פרקים – אם אתם חשים שלחתול פחות קל לנוע מבעבר, ייתכן שהפרקים שלו במצב לא טוב מסיבה כלשהי.
  • ירידה ברמת התאבון – כאשר החתול מפסיק לאכול או ממעיט באכילה ביחס להרגליו מהעבר, זה כבר עשוי להיות סימן למחלה. בחתולים מבוגרים רואים זאת לא פעם.
  • שיניים – השיניים והפה בכלל, הם אברים חיוניים מאוד לחתול. חוסר תאבון שהזכרנו כרגע, עשוי לנבוע גם ממצב שבו יש בהם מחלה כזו או אחרת. בכל מקרה, בכל הנוגע לפה ושיניים חשוב לטפל בהקדם ובמהירות, מאחר שהדבר חיוני לבריאות החתול שלכם וגם למצב רוחו.
  • עור – יש חתולים עם פרווה עשירה וארוכה ויש כאלה עם פרווה קצרה למדי. בשני המקרים, העור והפרווה שמבוססת עליו עשויים להיפגע מטפילים שונים וממחלות. לעתים יותר קל לזהות זאת בהקדם ולעתים פחות, אך תמיד חשוב להיות ערניים ולתת לכך מענה.
  • התנהגות – מחלות למיניהן עשויות לשנות את התנהגות החתול. גם הגיל עשוי להשפיע במידה מסוימת. לשם ההמחשה: התנהגות פחות ערנית מכרגיל היא לעתים מצב תקין בחתול מבוגר. אך מצב של יללות רבות מהרגיל ומתמשכות, עשוי להיות כבר נורה אדומה משמעותית, שדורשת התייעצות עם ווטרינר.

מה ניתן לעשות לגבי חתול זקן שנפטר?

כמובן, לבסוף מגיע הרגע שבו חתול זקן נפטר ושזקוקים לשרות של קבורת חתול. אפשרות נוספת היא קרמטוריום. בשני המקרים, פנייה לחברה איכותית אשר מתמחה בכך, תספק לכם מענה שלם וזריז. כך שלגבי ההיבט הלא כל כך נחמד הזה, אין מה לדאוג אם נערכים מראש.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
Call Now Button דילוג לתוכן