כמה זמן חתול יכול לא לאכול?

ניווט מהיר

אם החתול שלכם הפסיק לאכול, בוודאי יגיע די מהר הרגע שבו תשאלו את עצמכם כמה זמן חתול יכול לא לאכול?

כמה זמן חתול יכול לא לאכול? ראשית, לא להילחץ!

אם חתול לא אוכל, זה לא אומר שצריכים למהר ולהספיד אותו. גם אם אין להם 9 נשמות, בכל זאת לא מגיעים כל כך מהר למצב שבו חתול מת. מדובר על בעלי חיים חזקים למדי, שעמידים בלא מעט תלאות. אז ראשית כדאי להירגע, לבדוק את המצב בנחת ובמידת הצורך להתייעץ עם ווטרינר לגבי השאלה כמה זמן חתול יכול לא לאכול.

בין אוכל לשתייה – הבדל גדול!

יש מצבים טבעיים, שבהם חתול לא אוכל ולא שותה. יכול להיות שהוא אכן לא מרגיש טוב, אבל זה יחלוף מעצמו במהירות. כך שאת הפרטים של שירותי בית קברות לחיות טוב לשמור בבית בכל מקרה, אבל זה לא בהכרח דחוף מאוד במצב כזה. בכל מקרה, שימו לב שיש הבדל גדול ומשמעותי בין אוכל ושתייה. כמו אצל בני אדם, גם חתולים זקוקים למים הרבה יותר מאשר למזון. אז כמה זמן חתול יכול לא לאכול? למעשה, ניתן לשרוד בלי מים לתקופות קצרות בהרבה, ביחס לזמן האפשרי של הישרדות ללא מזון. מדובר על תקופות של ימים בודדים והדבר מושפע גם מתנאי מזג האוויר במקום. כך שאם למשל עזבתם את הבית ולא השארתם לחתול את מה שדרוש לו, נושא המים הוא היותר דחוף לטיפול.

אז כמה? הרבה, אבל על חשבון הבריאות

התשובה לשאלה כמה זמן חתול יכול לא לאכול, תלויה למעשה בכמה וכמה גורמים. אין לכך תשובה אחת קבועה אשר תתאים לכל חתול ולכל מצב. חתול שמן יחזיק מעט קצת יותר. חתול קטן יסתדר לאורך זמן רב יותר, עם כמות אוכל קטנה יחסית שהושארה לו. אם החתול חופשי גם לשוטט בחוץ, הוא עשוי למצוא לעצמו אוכל, גם אם לא האוכל הכי בטוח או בריא.

אז כמה זמן? סדר הגודל שבו מדובר הוא של שבוע ואפילו שבועיים. רק קחו בחשבון, שהחתול עדיין להישאר בחיים. אך תקופות זמן כאלה בלי מזון, גם בוודאות יפגעו בבריאותו!

כמה זמן חתול יכול לא לאכול והאם הוא גוסס?

גסיסה של חתול היא אכן מצב, שבו חוסר תאבון הוא אחד הסימפטומים. אבל זה לא הסימפטום היחידי וחוסר תאבון בפני עצמו, לא מעיד בהכרח על גסיסה או מצב חירום. במצבי גסיסה ממש, יש גם חוסר תזוזה, נשימה מהירה, קצב לב חלש מהרגיל וריח גרוע שעולה מגופו של החתול. הוא גם בדרך כלל יחפש מקום מבודד לשהות בו.

בכדי להבהיר את התמונה, כדאי לחשוב מה קרה לאחרונה? ייתכן שהתרחש שינוי מסוים בחיי החתול שלכם, שתוכלו לגלות או להיזכר בו בעצמכם. למשל דבר מה כגון שינוי בבית, אשר גורם לו עכשיו למתח נפשי. זה עשוי להיות גם שינוי שלא ידוע לכם מיידית, כגון מחלה שמתפתחת ואין לה עדיין סימנים חיצוניים ברורים (מלבד אובדן התיאבון כאמור).

לסיכום- כמה זמן חתול יכול לא לאכול?

בסופו של דבר, את השאלה כמה זמן חתול יכול לא לאכול תצטרכו להחליף בשאלה למה הוא לא אוכל? אם זה אכן סוף חייו, אז בדומה לנושא של קבורת כלב, גם קבורת חתול הוא דבר שלא צריך להטריד אתכם. פשוט מאחר שיש שירותים מקצועיים שנותנים לכך מענה מסודר, זמין וטוב. עד שתזדקקו לשירותים כאלה, ווטרינר טוב יסייע לכם להבהיר את המצב וברוב המקרים, לוודא שהחתול שלכם חוזר לאיתנו ולתאבון המקורי והבריא שלו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
Call Now Button דילוג לתוכן