נשימות מהירות אצל כלב – מה זה אומר?

ניווט מהיר

כלבים הם בעלי חיים רבי הבעה ואם אתם מבחינים במצב של נשימות מהירות אצל כלב, הדבר בוודאי יבלוט לעין. בין אם אתם בעלי הכלב שמכירים אותו היטב או אפילו אם רק קיבלתם אותו ואתם מכירים זה את זה לראשונה. התנשמות מהירה כזו היא בוודאי לא דבר רגיל. אך האם זה מסוכן? במילים אחרות, מה זה אומר בעצם?

נשימות מהירות אצל כלב ואפילו בני אדם

בעלי חיים שונים זה מזה מאוד בהתאם לסוג בעל החיים ולבעל החיים הספציפי שבו מדובר, לגיל, למין ועוד. מצד שני, יש להם מכנה משותף רחב מסוגים שונים, עם בעלי חיים אחרים ואפילו בני אדם. לדוגמה: קורה לעתים שחתולי רחוב נפגעים מהחום הרב באמצע הקיץ, במיוחד כאשר חסרה להם שתייה. התוצאה של מצב מצער כזה, עשויה להיות חתול מת. עד שזה קורה, מכת חום היא מצב שבו רואים נשימות מהירות. זאת, לצד סימפטומים נוספים, כולל אפאטיות וחוסר תנועה. מכת חום היא כמובן דבר שעלול להיות קטלני גם לבני אדם וגם לכלבים וחיות נוספות. ההבדל החשוב בין חתול הרחוב לכלב שלכם, הוא שלמזלו של הכלב (או החתול) שלכם, יש מי שמשגיח עליהם. גם אם הכלב מתייבש מעט בגלל שקצת התרשלתם (או מתוך חוסר ניסיון מצידכם), יש את הסימפטומים שיוכלו להציל אותו, במידה ותשימו אליהם לב.

מתי נשימות מהירות אצל כלב הן סימן אזהרה?

אז מה נורמלי ומה לא? לפני שאתם חושבים על בית קברות לחיות ובכדי שלא תגיעו (מוקדם מדי) לצורך בשרות כזה, הנה כמה נקודות למחשבה: כלב עשוי לנשום במהירות של 10 נשימות לדקה ולעתים במהירות של 20 נשימות לדקה ואפילו במהירות של 30 נשימות לדקה. הבדל גדול למדי! גם כאשר הנשימה היא 30 נשימות לדקה או מעט יותר, הדבר עשוי להיות בגלל דברים שונים מאוד בחומרתם. מחד, זה עשוי להיות אינדיקטור לכך שכלבכם סובל כעת ממצב קריטי ודחוף של שבץ לבבי. מאידך, זו עשויה להיות פשוט נשימה מהירה עקב התרגשות.

כאשר מדובר במצב סופני

אז כן, יש גם את המקרים המצערים, בהם נשימות מהירות אצל כלב הן חלק מאירוע שיביא לסופו. במקרה כזה אגב, קבורה איננה האפשרות היחידה שתעמוד בפניכם. לא כולם מודעים לכך, אך כדאי להיות – יש גם אפשרות של שרות קרמטוריום לכלבים. בכל מקרה, כדאי לחשוב חיובי. אז בואו נראה תסריט חיובי אחד לשם ההמחשה.

דלקת ריאות, כסיבה של נשימות מהירות אצל כלב 

אם הדאגנו אתכם עם הדיבורים על מצבים מסכני חיים, אל דאגה. מחד, חשוב להיות מודעים לסיכון הפוטנציאלי. אך מאידך, במקרים רבים זיהוי מוקדם של המצב והתייעצות עם ווטרינר, יובילו לאיבחון וריפוי מוצלחים. כמובן, לפני הכל תיקחו בחשבון את הסיטואציה שבה זה קורה, בכדי לשלול מצב פשוט וחד פעמי של התרגשות של הכלב. הזכרנו שכלבים דומים לבני אדם במובנים רבים. דלקת ריאות היא אחת הדוגמאות לכך – גם כלבים נדבקים בה לעתים ואחד הסימפטומים לכך הן נשימות מהירות אצל כלב. הנשימות תהיינה במקרה זה גם שטחיות. אגב, דלקת ריאות בכלבים ניתנת לטיפול וריפוי והיא לא מידבקת לבני אדם.

נשימות מהירות אצל כלב – פשוט להיות ערניים

בשורה התחתונה, נשימות מהירות אצל כלב או נשימות מהירות אצל חתול, הן דבר שצריך למשוך את תשומת ליבכם. זאת, כחלק מהקונטקסט הרחב של סימפטומים מיוחדים והתנהגויות מעוררות סימני שאלה, שכדאי להכיר עם הזמן לגבי בעל החיים שאתם מגדלים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
Call Now Button דילוג לתוכן