מה עושים במצב חירום של כלב חולה?

ניווט מהיר

המצב שבו יש לכם כלב חולה עשוי להיות מלחיץ מעט. במיוחד אם אתם חדשים לנושא גידול הכלבים אך לא רק. המחלות האפשריות רבות וכך גם הסיבות להן. כך שכאשר מקרה כזה מתחיל, אתם עומדים פעמים רבות בעיקר בפני סימני שאלה רבים לגבי ההמשך. אך המצב לא חייב להיות כל כך מסובך. בואו ונבדוק זאת יותר מקרוב:

כלב חולה – תסריטים רבים, מגוון אפשרויות

אם הכלב שלכם חולה, עשויים לעלות בדעתכם לא מעט תסריטים לגבי ההמשך. מה תצטרכו לעשות? כמה זמן יידרש לטיפול בכך? לאן תצטרכו להביא את הכלב? רק לווטרינר המקומי לבירור קצר? אולי לאיזה בית חולים וטרינרי מרוחק ומיוחד? ואולי תגיעו אפילו למצב שבוודאי לא עושה לכם טוב לחשוב עליו, של הרדמת כלבים? הדוגמה האחרונה שהבאנו היא כמובן צעד קיצוני למדי וצעד אחרון שניתן לנקוט בו. סביר שכבר שמעתם על אפשרות זו לא פעם, אך למעשה זהו מצב נדיר יחסית בכל הנוגע למחלות כלבים. כלומר, בפשטות, עולם הווטרינריה מתקדם מספיק כיום בכדי לטפל ברוב המצבים שבהם כלב חולה.

במבט ראשון

כאשר אתם מנסים להעריך לראשונה מצב של כלב שיש לו סימני מחלה לכאורה, מאחר שאינכם אנשי מקצוע בתחום – כיצד בכלל ניגשים לכך? למעשה, ההחלטות שלכם בשלב זה תהיינה לגבי עזרה ראשונה ולגבי השאלה האם לקחת את הכלב לווטרינר. אז מבחינת עזרה ראשונה, הגישה אל כלב חולה היא כמו לגבי בני אדם. אם יש דימום, חשוב לפני הכל לעצור אותו. אם תקוע בכף הרגל גוף זר, יש להוציא אותו בזהירות. אלא עקרונות פשוטים, שאנו במילא מכירים וגם מתורגלים בטיפול בהם עבורנו אישית. מה מעבר לכך?

  • סימפטום חמור או קל? מצב שבו כלב חולה עשוי להופיע ואפילו להתמשך, מבלי שנהיה מודעים לו בהתחלה. אך לרוב ובכל מקרה בהמשך, יהיו לכך סימפטומים גלויים כאלה ואחרים. שאלה בסיסית היא, האם הסימפטום שרואים הוא חמור או לא? מחלות חמורות כגון סרטן, עשויות להתבטא חיצונית בסימפטומים שהם קלים בפני עצמם. למשל מה שנראה כגידול מקומי קטן. עם זאת, חשוב להתרגל לשים אליהם לב ולא לקחת סיכונים אלא להתייעץ במידת הצורך עם וטרינר.
  • סימפטום חד פעמי או מתמשך? – תופעות רבות באות והולכות אצל בעלי חיים ביתיים, אם זה גירוד מקומי, פצע קטן, חוסר תיאבון זמני וכדומה. אך אם הדבר חוזר ונשנה לאורך זמן, זו היא כבר "נורה אדומה" משמעותית.
  • סימפטום בודד או שילוב? – חשוב לשים לב באופן מיוחד, למצבים שבהם יש לנו שילוב של כמה סימפטומים חשודים במקביל.

פתרון לכל דבר

מה אם הכלב כבר היה אצל וטרינר וזהו מצב מתמשך של טיפול במחלה? מעזרה ראשונה לכלבים ועד קבורת כלב, יש כיום פתרונות נוחים לבעלי כלבים מכל סוג. רק צריך להכיר אותם מראש ולהיערך בהתאם. במידת הצורך, גם אם לא נערכתם, אפשר לאתר אותם במהירות ברשת האינטרנט. וכמובן מבחינת מחלות, בביקור אצל הווטרינר הקרוב אליכם. דוגמה לכך מספק למשל הקולר להגנה לאחר ניתוח, שהוא פתרון שמונע מהכלב גישה לתפרים.

המענה הפשוט למצב שבו כלב חולה

אם כך, בין כלב חולה לבין בית קברות לכלבים המרחק רב אם ניתן לומר כך ולא צריך להילחץ. אך בהחלט מומלץ לעשות היכרות בסיסית עם עזרה ראשונה לכלב ומצבי מחלה נפוצים, באופן יזום ועוד לפני שמגיעים לראשונה למצב כזה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
Call Now Button דילוג לתוכן