למה כלב אוכל דשא?

ניווט מהיר

האם נתקלתם במצב שבו כלב אוכל דשא? גם אם אתם בעלי כלבים ועדיין לא מכירים את התופעה הזו, כדאי שתהיו מודעים לה. בואו נראה מה זה אומר:

כלב אוכל דשא – תופעה מוזרה אך נפוצה

קורה שכלבים לועסים להנאתם דשא, אם זה במהלך טיול איתם בחוץ או כשנמצאים בחצר כזו או אחרת. שלכם או של אנשים אחרים. למעשה, רוב הכלבים עושים זאת מדי פעם, גם אם אתם לא שמים לכך לב. אז למה הכלב אוכל דשא? האם דשא הוא אכן איזה מזון צמחי שמתאים לכלבים? והאם זה אומר שהכלב לא מקבל מכם מספיק אוכל ונשאר רעב? נתחיל מכך שכעקרון, למרות שנעשו מחקרים שונים על התופעה, המדע עדיין לא יודע להסביר אותה בוודאות. יש לא מעט השערות בנידון, כולל למשל שהכלב עושה זאת בעיקר כאשר הוא משועמם, כפעילות פנאי זמינה. כשם שאדם משועמם ניגש למקרר למצוא משהו "לנשנש".

מה כלבים אוכלים?

שאלה בסיסית בנושא זה, היא האם התופעה נובעת מהרגלים תזונתיים. כלומר בפשטות – האם הדשא הוא אוכל רגיל מבחינת הכלב, שפשוט טעים לו? אז כלבים אוכלים כעקרון כל דבר, כך שייתכן שהתשובה לשאלה זו חיובית. אם אתם יושבים ליד הכלב ואוכלים משהו, וודאי שמתם לב לתגובתו – הוא גם רוצה להשתתף בארוחה. הם לא בררניים במיוחד. מצב שני, רוב הכלבים מקבלים טיפול ראוי וזה אומר בין השאר, מזון באיכות ובכמות מספקת. יש גם מגוון רחב של מוצרי מזון ייעודיים לכלבים, כך שהם נהנים גם מגיוון.

כלב אוכל דשא – האם זה מסוכן?

במקביל, יש רשימה לא קטנה של מאכלים פופולאריים עבור בני אדם, שהם למעשה מאכלים מסוכנים עבור כלבים. אלה כוללים בין השאר שוקולד, ענבים, בצל ושום. ישנה השערה מקובלת, לפיה כלב אוכל דשא דווקא בכדי לפלוט מהגוף (דרך הקאה) דברים מזיקים. לאחר שהוא אכל דבר מה שגורם לו להרגיש לא טוב או בכלל במצבים של תחושה לא טובה. אבל אם רואים כלב אוכל דשא, לא צריך למהר ולדאוג ולחשוב על תסריטים שליליים, בית קברות לכלבים ודברים מסוג זה.

הקשר בין כלב אוכל דשא למחלות

לא כדאי למהר ולקשור הקאות או מחלות בכלל בכלבים, לתופעה של אכילת עשבים ודשא. זאת בדומה למקרה שבו רואים ברחוב חתול מת וזה לא בהכרח בגלל אכילת דבר מה מזיק. אם זה דשא או כל דבר אחר. כן, גם חתולים אוכלים דשא לפעמים – עוד אינדיקציה לכך שזו היא לא תופעה יוצאת דופן בעולם החיות.

עוד כמה נקודות מעניינות

  • לא קורה תמיד – לא מדויק לחשוב שאם הכלב שלכם היה אוכל דשא אז הייתם יודעים על כך, מאחר שהדבר היה גורם לו להקיא. אמנם לא פעם קורה מצב שבו כלב אוכל דשא ומקיא, אך אצל רובם תופעת הלוואי הזו לא מתרחשת.
  • דשא עשיר בסיבים – היבט זה הוא בהחלט נקודה חיובית לגבי אכילתו. אם כלב אוכל דשא הסיבים התזונתיים יסייעו למערכת העיכול שלו, כפי שהם מסייעים אצל בני אדם.
  • מצד שני, דשא עשוי להיות מרוסס – במקרה כזה הכלב יאכל גם את החומרים המסוכנים של הריסוס עצמו. זהו כמובן מצב לא רצוי. אגב, ריסוסים מזהמים בהדרגה את הקרקע, במיוחד בהשפעת גשמים ששוטפים אותם למטה לעומק האדמה והלאה. לכן קבורת בעלי חיים מסודרת היא דבר חשוב, שיש לעשות רק במקומות ייעודיים. פתרון כגון קרמטוריום לכלבים הוא פתרון מוצלח במיוחד מבחינת שמירה על הסביבה ובריאות הציבור. פתרון כזה מחסל את כל המזהמים ולא משאיר להם זכר.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
Call Now Button דילוג לתוכן