דם בצואה של כלב- מה זה אומר?

ניווט מהיר

דם בצואה של כלב הוא בוודאי דבר שעשוי להדאיג ומסיבות טובות. אך האם ועד כמה זה קריטי באמת? על מה הדבר מעיד? ומה עושים בנידון?

דם בצואה של כלב – מצב קריטי או לא?

האם גיליתם דם בצואה של הכלב שלכם? אז לא צריך מייד לחשוב על הגרוע מכל ועל תסריטים כגון הרדמת כלבים. עם זאת, מדובר בהחלט בתסמין שחשוב לברר בהקדם עם ווטרינר, מאחר שזה עשוי להיות מצב חמור. נוסיף ונרגיע אתכם, בכך שנזכיר שגם מצבים חמורים כמו מחלות קשות למיניהן, עשויות להיות מטופלות היטב במידה וישנו גילוי מוקדם וכאמור – אנחנו מדברים על מצב שבו למזלכם יש לכם אינדיקטור כזה של גילוי מוקדם.

מדוע זה קורה? 

אם מגלים אצל כלב דם בצואה, הדבר עשוי להעיד על מספר מחלות אפשריות. ואין זה משנה, אם מדובר על דם בצואה של גור כלבים או של כלב בוגר. כעקרון, לכל מחלה יש בדרך כלל כמה סימפטומים שונים. גם הופעת הדם היא רק אחד משורה ארוכה של סימני אזהרה שחשוב להיות מודעים להם, כגון מצב שבו רואים כלב רועד ללא סיבה ברורה לעין (כמו קור עז או פחד). במקביל, כל סימפטום ספציפי, כגון דם בצואה של כלב, עשויים לראות במגוון מחלות שונות. איבחון הוא ללא ספק אתגר מורכב, בדיוק כמו לגבי בני אדם. כך שתמיד מוטב שווטרינר יבדוק את העניין. כמה סיבות נפוצות לדימום בצואה הן:

  • דלקות – אחד המצבים הרפואיים הבולטים בכלבים הוא מצב של דלקת. זו עשויה להיות למשל דלקת במעי הגס או דלקת בלבלב. במקרים כאלה, לצד דם בצואה של כלב רואים בדרך כלל גם סימפטומים נוספים כגון הקאות ושילשולים.
  • גידולים – גידולים מופיעים לעתים אצל כלבים, בדיוק כמו אצל בני אדם. הדבר עשוי לגרום לדימום שנראה בצואה, אם כי זה לא בהכרח מצב של סכנת חיים, מאחר שזה עשוי להיות גידול שפיר. אם זה גידול ממאיר, זהו המצב שמכונה אצל בני אדם "סרטן" ואופן הטיפול בו תלוי בגורמים רבים. ראשית, משמעותית השאלה היכן הגידול נמצא ואם רואים בצואת הכלב דם, זהו כבר רמז חשוב עבור הווטרינר.
  • טפילים – יש לא מעט סוגים של תולעים אשר עשויות להגיע למעיים של הכלב שלכם. גם זה עשוי להיות מקור לדימום שיוצא עם הצואה.
  • כלי דם שנפגעו – דם בצואה של כלב עשוי להיגרם גם עקב פגיעה בכלי הדם במעיים שלו. אכילת עצמות היא סיבה ידועה לכך, אך חשוב לציין שזהו מצב נדיר יחסית.

מה עושים אם מזהים דם בצואה של כלב?

אם מדובר על הופעה של דם בצואה לראשונה ורק על כך, בדרך כלל לא קריטי אם תתעכבו בהגעה לווטרינר למשך יום או יומיים. ייתכן שהתופעה תחלוף מעצמה במשך זמן זה. אך אם התופעה מתמשכת חשוב מאוד להגיע לווטרינר ובהקדם. בכל מקרה, אם יש ספק (אולי מאחר שכמות הדם מעטה יחסית), מוטב שלא לקחת סיכון ופשוט להרים טלפון או להגיע למרפאה.

כמובן, הטוב ביותר זה לא להגיע למצבים כאלה או לכל הפחות לצמצם אותם ככל הניתן. משיגים זאת, באמצעות טיפול בכלב לפי ההמלצות המקובלות ובדיקות קבועות אצל ווטרינר.

כפי שראיתם, נוכחות דם בצואה של כלב היא לא סוף העולם. אם צריך, יש גם שירותים כגון בית קברות לכלבים, אבל סביר שהעניין ייפתר בצורה יותר משמחת ושהכלב שלכם יאריך חיים ויהיה בריא. כל זאת כמובן, במידה ותטפלו במקרה בתשומת לב ובערנות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
Call Now Button דילוג לתוכן