כיצד מתמודדים עם פצע ברגל של כלב?

ניווט מהיר

בעלי כלבים מגלים מדי פעם דבר מה חריג במצבו או בריאותו של כלבם, כגון פצע ברגל של כלב. לא תמיד יודעים מה לעשות והאם זה מצב חמור ודחוף אשר דורש טיפול או שלא? אז מדוע מצבים כאלה מתרחשים? האם ועד כמה הם מסוכנים? ומה תוכלו לעשות בנידון?

פצע ברגל של כלב – למה זה קורה?

אם אתם רואים שהכלב שלכם סובל מפצע, הדבר עשוי לנבוע בין השאר מהמקורות הבאים: אלרגיה שהתפתחה על פני העור, דלקת עור, פציעה עקב דריכה על חפץ חד, עקיצה או גוף זר שנכנס לעור. כפי שניתן להבין, אלה מצבים שהם לא בהכרח חמורים. אך פצע ברגל של כלב עשוי לנבוע גם מסיבה נדירה יותר אך אפשרית כמו גידול. בשורה התחתונה, לרוב לא תדעו מה באמת קורה ולמה, עד שהעניין יאובחן באופן יסודי. אך בשלב הראשוני אין מה להילחץ ושיקולים כגון הרדמת כלבים עדיין בכלל לא בתמונה.

היחס המורכב בין ליקוק לבין פצעים

פצע ברגל לכלב הוא מטרד, אשר מבחינתו אין לו הרבה מה לעשות בנידון. מה שכלבים כן יכולים ואכן עושים הרבה במצבים כאלה, הוא ליקוק הפצע. יש גם פצעים שנגרמים בגלל ליקוק כזה לאורך זמן. למעשה, היחס בין פצעים כאלה לתופעת הליקוק מורכב למדי. פצע ברגל של כלב הוא במקרים רבים מצב שמחמיר בהדרגה, בגלל הליקוק של המקום מצד הכלב. ההחמרה יוצרת ומחזקת תופעה של גירוד במקום ואז הגירוד עצמו מחזק את התנהגות הליקוק. זהו אכן כפי שזה נשמע, מעגל שמחזק את עצמו. כך שהתערבות של וטרינר לשם טיפול ופתרון מהיר, חשובה ובהקדם האפשרי.

האם זה מסוכן?

מעבר למה שציינו קודם, כדאי לקחת בחשבון שפצע הוא מצב שעשוי להסתבך, גם אם הוא לא עצמו לא מחמיר. פצע ברגל של כלב עשוי להיות אפילו קטן מאוד, אך עדיין להציב סיכון של זיהום ולהיות ערוץ תקיפה אפשרי לגורמי מחלה שונים. גם בזמן הקצר עד החלמתו של הפצע עצמו. אך הטיפול הוא במקרים רבים פשוט (ומייד נרחיב עליו). כך שאין צורך להגיע למצבים כאלה ולמהר ולהספיד את ידידכם הפרוותי. לא הרדמת כלבים ולא קבורת כלב על הפרק עדיין. יהיה בסדר!

מה לעשות במקרה של פצע ברגל של כלב?   

ישנו מה שנקרא "קולר אליזבט" שהוא קונוס שמתלבש על צוואר הכלב ומונע ממנו ללקק את עצמו. אך כמובן, זה לא ימנע את תחושת הצורך ללקק והכלב ימצא את עצמו במצב מתסכל. כך שזה לא מספיק בפני עצמו. מה גם שהעיקר הוא לטפל בפצע ולפתור את העניין בזריזות. לשם כך, יש להביא את הכלב לווטרינר, אשר יחליט על טיפול מתאים כגון משחות ששמים על המקום.

חתך בף רגל של כלב עשוי להיות מקור לדימום רב ואת זה חשוב כמובן לעצור במהירות. עושים זאת פשוט באמצעים הידועים מעזרה ראשונה לבני אדם – שטיפת המקום וחבישה שלא לוחצת יותר מדי. תוכלו כמובן לעשות זאת גם בעצמכם. כאן חשובה במיוחד ערנות, מאחר שלכלב אין דרך לעצור בעצמו דימום משמעותי ואובדן דם הוא סיכון לחייו.

פצע ברגל של כלב- גורמים

כמו כן, חשוב שתבינו מה גרם לפצע במקור ותפעלו למנוע או לצמצם את הסיכון. זה יכול להיות עניין פשוט, כגון זכוכיות שבורות שנמצאות בחצר ולא שמתם לב אליהן. אם לא תמנעו את הפציעות בעתיד, פצע ברגל של כלב עלול לחזור ואז אכן, אפילו הרדמת הכלב ושירותי בית קברות לחיות עשויים להיות נחוצים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
Call Now Button דילוג לתוכן