קבורת כלב

קבורת כלב | קבורת חיות מחמד | בית קברות לחיות | קרמטוריום לחיות מחמד

מה מותר ומה אסור במקרה של קבורת כלב?

במאמר הבא נענה על שאלות נפוצות- מה אסור על פי החוק ומה מותר?

כמו גם איפה קוברים כלב? אפשר בחצר? או סתם בטבע? ומה המחיר?

קבורת כלב חוק

מבחינת קבורת כלב חוק לא מתיר לנו לקבור חיית מחמד בגינה ו/או בטבע, אלא אך ורק במקום מורשה ונמצא בפיקוח. החוק מטיל אחריות לקבורה על הרשות והמועצה המקומית.

העניין הוא שהרשות המקומית מציעה שריפה של חית המחמד שלנו, אך היא אינה נותנת מענה אנושי לאלו שרוצים לחלוק כבוד אחרון לחיית המחמד שלהם לידידם האהוב כלב או החתול.

על כן ישנם מספר בתי קברות המיועדים לחיות כלבים וחתולים ששם ניתן לכבד כבוד אחרון לחיית המחמד, אלו שירותי קבורה לכלבים וחתולים מכובדת והולמת לידיד שחי עמנו שנים.

ניתנת אופציה אחרת והיא קרמטוריום- שירות משרפה פרטית ואיכותית ניתן גם להגיע למקום ולצפות למי שרוצה…. משרפה המיועדת רק לבעלי חיים אשר ניתן לשרוף את גופת הכלב ולקבל את האפר בכד.

פט 101 מציעה שירותי קבורת כלב בצורה איכותית ומכובדת במחירים הוגנים וזולים

ולמי שרוצה ניתן אף לקבל שירותי קרמטוריום כד אפר.

צרו קשר לקבלת מחיר זול ושירות אמין ומהיר

קבורת כלב נעשית בצורה מכובדת כיאה לידיד שהיה בחברתכם שנים, כך תהיה באפשרותכם להיפרד מחית המחמד שלכם בצנעה וכבוד אחרון אפילו בטקס צנוע ומכובד.

פט 101 תדאג לכל צורכי הובלה וקבורת כלב שלכם. 

 

קבורת כלב- סוגי השירות שאנו מציעים

  • במענה לשאלה איפה קוברים כלב, חשוב לדעת כי אנו מגיעים לאסוף את פגר חיית המחמד ונדאג לקבור אותה באופן ראוי ומכובד.
  • בשיתוף עם בעלי הכלב, אנו מגיעים למקום הקבורה על פי תיאום מראש, כך שניתן לבצע טקס פרידה אחרון. באמצעות תוספת תשלום, ניתן אף לשלב מצבה על מקום הקבורה.
  • השירות שלנו כולל איסוף וכן פינוי פגר. אנו נבצע עבורכם את כל הסידורים ונודיע לכם מתי אפשר להגיע לטקס קבורת כלב בנוכחותכם, הקבורה תעשה בצורה מכובדת ועל פי רצונכם.
  • שירות קרמטוריום לחיות אפר בכד.

כיצד נקבע קבורת כלב מחיר?

בדרך כלל קבורת כלב מחיר אינו משתנה, והוא קבוע לכל סוגי הכלבים. אלא אם כן מדובר בכלב ממש גדול, ענק, אזיי המחיר יקבע על פי מידה ומשקל, ברוב המקרים נוטים להתחשב וחוסכים ממכם זמן בפינוי הפגר תוך כדי מקצועיות והכי חשוב חוסכים ממכם בירוקרטיה, בזמן ההליך הריגשי.

קבורת כלב

צרו קשר

התקשרו אלינו

052-264-8989

וואטסאפ

052-264-8989

פריסה ארצית

052-264-8989

לטפל במצב של קבורת כלב ברגישות הראויה

מצב שבו כלב משפחה אהוב נפטר ויש צורך בשרות של קבורת כלב, הוא מצב לא נחמד בכלל. אך הוא מאתגר במיוחד, לעתים קרובות, את הילדים. זה עשוי להיות המצב הראשון שבו הם נתקלים של פטירה, של "מישהו" שמוכר להם אישית. יותר מכך – הכלב הוא פעמים רבות חבר קרוב של הילדים במיוחד. הם אלה שמשחקים איתו יותר מכולם. לעתים, הם אפילו קיבלו את הכלב כגור, טיפלו בו במהלך גדילתו וללא ספק נקשרו אליו במידה רבה. הפטירה עשויה להיות פתאומית. במקרים אחרים, היא תוצאה מתבקשת למדי של מחלה מתמשכת ואולי מחמירה. אך בכל מקרה, אנשים לא ששים לדבר עם ילדים על המוות. של בעלי חיים או בכלל. וכך קורה, שמקרי פטירה רבים של כלבים תופסים את המשפחה בהפתעה ואת הילדים במיוחד. כיצד שרות קבורת כלב משתלב בכך ומסייע?

פטירת הכלב מציבה בפני המשפחה כמה אתגרים לגבי הילדים. ראשית, צריך להסביר להם מה קרה, מאחר שפטירתו היא עובדה שאי אפשר להתעלם ממנה. אך יש גם את הצורך לטפל בגוויית הכלב באופן הולם וכמובן, גוויה של כלב בבית היא לא דבר שרצוי שהילדים יחשפו אליו. לא בהתחלה ובוודאי לא בהמשך – וגם אתם לא רוצים להשאיר את הפגר אצלכם יותר מכפי שחייבים. מסיבות מובנות. לכן דרוש פינוי מהיר. שרות מקצועי של קבורת כלב כולל גם פינוי זריז ומסודר ויש לכך חשיבות גדולה. זהו מענה ראשוני, לצורך ממשי ודחוף למדי.

לקבור באופן מכובד

מעבר לפינוי המהיר של הפגר, דרושה לבסוף קבורת כלב. גם את זה צריך לדעת לעשות כראוי. לא רק לפי החוק, אלא גם ברגישות הראויה, באופן שיקל על המשפחה כולה ובמיוחד על הילדים. הילדים עשויים להיות עם ידע קודם בשאלה מה זה בית קברות. גם אם הם רק שמעו על כך ולא ראו דבר כזה עדיין. בעוד שהמוות נתפס אולי כדבר מאיים, מפחיד, לא מובן וכדומה, בית הקברות מכניס בדברים סדר ואווירה שונה מעט, מתאימה יותר לנסיבות. אם הילדים ירצו להגיע ולראות את מקום קבורת הכלב בהמשך, הדבר לא יהיה טראומטי כמו המראה של פגר של בעל חיים, אלא כפי הנראה ההפך מכך. באופן כזה, ביצוע קבורת כלב דרך נותן שרות איכותי יסייע לכם לסגור את העניין מול הילדים, באופן שמקל עליהם ואפילו תורם להם לעתיד. מאחר שכל ההתרחשויות בנושא זה בוודאי ישאירו עליהם רושם לא קטן ורושם מתמשך. יש לזכור, שעבור ילדים הנושא עשוי להיות הרבה פחות טריוויאלי מאשר הוא עבורנו המבוגרים. אם אצלנו יש מי שיגידו ש"זה רק כלב", אצל ילדים גישה כזו הרבה יותר נדירה. אז טיפול רגיש בכלבכם היקר לאחר תום חייו יהיה למעשה גם טיפול רגיש בילדים שלכם, מבחינת האופן שבו הם יחוו את הדברים.

הערה חשובה לגבי טיפול עצמי במקרה קבורת כלב

יש מקרים שבהם הפגר הוא קטן יחסית. במקרים כאלה, מחשבה נפוצה היא שקל ופשוט יחסית לקבור אותו לבד. הרי יהיה קל להעביר אותו לרכב, לשאת אותו ברכב – אולי בתוך איזו קופסא קטנה, לחפור בור לא גדול במיוחד בשדה מרוחק וכן הלאה. כדאי לזכור, שפגרים עשויים להידרדר במצבם במהירות, במיוחד במזג אוויר חם. קבורת כלב ללא ידע וציוד מתאים הוא הליך לא היגייני, לא נעים במיוחד ולא תמיד פשוט. כפי שהזכרנו – גם החוק אוסר על קבורה "פיראטית" שכזו. כך שבין אם זה פגר קטן או גדול – מוטב להזמין מקצוענים עבור פינוי ושרות קבורת כלב. 

אפשרויות קבורת כלב

כאשר מתמודדים עם האובדן של חיית מחמד אהובה, ההחלטה לגבי מקום הקבורה יכולה להיות מאתגרת. להלן טבלה המציגה מספר אפשרויות קבורת כלב, עם היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן:

 

אפשרותתיאוריתרונותחסרונות
פינוי דרך הרשות המקומיתהעברת הגופה לטיפול הרשותמחיר זול (לעיתים בחינם) ופשוט לביצועלא מאפשר פרידה מכובדת, לא מתאים למי שרוצה לכבד את זכר הכלב
קבורת כלב במקום יעודיקבורת כלב במקום מורשה ומפוקחחוקי, מכובד, ניתן לבקר במקום בכל עתיקר יותר
קבורת כלב בצורה עצמאיתקבורת כלב בגינה או בטבעאישי וזוללא חוקי ועלול ליצור סיכון סביבתי
שריפההעברת הגופה לרשות לצורך שריפהמחיר זול ומהירלא אפשר פרידה מכובדת

שאלות נפוצות בנושא קבורת כלב

לאחר פטירת הכלב רבים שואלים מה עושים עם כלב מת? אין ספק כי זהו אירוע מאוד מעצר לכל המשפחה. לכן, לקוחות רבים מעוניינים לבצע טקס קבורת כלב בצורה מכובדת וראויה לבעל החיים שהיה חלק מהמשפחה במשך שנים רבות. 

 

מבחינת קבורת כלב חוק אינו מתיר לבעלי הכלבים לקבור את הכלב היכן שירצו. כך שבמענה לשאלה איפה קוברים כלב, הבעלים חייבים לעשות זאת במקום מסודר אשר נמצא בפיקוח ממשלתי. אצלנו בפט 101 ניתן לבצע קבורת כלב בצורה מכובדת וחוקית.

לרוב, המחיר אינו משתנה בכל מקרה של קבורת כלב, והוא קבוע לכל סוגי הכלבים ובעליהם שרוצים לבצע טקס פרידה בצורה מכובדת ונעימה. עם זאת, במידה ומדובר בכלב גדול יחסית, מחיר קבורת כלב יעלה. במקרה זה, המחיר יקבע לפי הגודל והמשקל של הכלב. 

ניתן לחשוב, שקבורת כלב באדמה בכל מקום שהוא, היא דבר תקין לגמרי, פשוט מאחר שכך זה קורה בטבע. אז מדוע שהחוק יאסור על פעולה כזו? או ליתר דיוק – יגביל את המיקום שבו זה מותר? יש לכך כמה סיבות. כדאי לזכור, שבטבע יש לא רק דברים טבעיים וחיוביים, אלא גם דברים טבעיים שליליים. למשל מחלות וטפילים למיניהם. אם הכלב היה חולה במחלה חמורה, אולי נפטר מהרעלה והרעל עדיין בגופו, אולי קיבל תרופות חריפות שונות – כל זאת עדיין נמצא בפגר. עם התפרקות גופו באדמה ובמיוחד בנוכחות מי גשמים, החומרים האלה מתפזרים הלאה לסביבה ועלולים להגיע אפילו למי תהום.

כאשר שוקלים מה לעשות לגבי פגר הכלב, עומדים בגדול בפני שתי אפשרויות כפי שהזכרנו – קבורת כלב או שרפה בקרמטוריום. חשוב לשים לב שהן שונות למדי, מבחינות רבות. קבורה מספקת מקום שאליו אפשר להגיע אחר כך אם רוצים. אם זה באופן חד פעמי או באופן תקופתי ביום פטירת חיית המחמד שלכם. מהיבט אחר, קבורה תופסת לא מעט מקום ושטחי אדמה הם דבר יקר ולמעשה משאב שיש רק כמות מוגבלת ממנו. בשונה מכך, שרפה משאירה אחריה רק כמות קטנה של אפר. גם מבחינת איכות הסביבה, שרפה עשויה להיות עדיפה. כמובן, כל זאת מתבטא גם בהבדלי מחיר של השרות.

לרבים יש כמה סוגים של בעלי חיים ביחד. כך שייתכן שיש לכם גם חתול או אולי אתם שוקלים לגדל חתול ואז בהקשר קבורה, ישנה השאלה הטובה – האם זה שונה? גידול כלבים דומה מבחינות מסוימות לגידול חתולים. בהמשך לכך, תוכלו לחשוב על קבורת חתול כמקבילה לקבורת כלב קטן יחסית. כמובן, גם האפשרות של שרפה מתאימה כאן. אך אם התנסתם בעבר בקבורת חתול, קחו בחשבון שקבורת כלב עשויה להיות מסובכת ויקרה מעט יותר. זאת, במקרים שבהם מדובר על כלב גדול יחסית. אם תבחרו דווקא בשרפה, בשני המקרים הפעולה תהיה זהה ואם תרצו כד אפר, גם "התוצאה" הזו של הכד שתקבלו תהיה בעצם זהה.