למה חתול נושך? סיבות ותובנות

ניווט מהיר

למה חתול נושך? האם זה בגללכם? והאם כך זה הולך להיות תמיד עם אותו חתול? לבעלי חתולים יש פעמים רבות שאלות מסוג זה, בעיקר כאשר הם לא מנוסים בגידול חיית מחמד זו או לא מנוסים עם חתול חדש שהביאו לבית. בואו נראה מה זה אומר ומה ניתן לעשות בנידון.

למה חתול נושך? היבט הלחץ

חתולים הם יצורים מורכבים מבחינת התנהגותם וזהו דבר שכדאי מאוד לבעלי חתולים להכיר מקרוב. אחרת, מצב שבו חתול נושך את בעליו שמשקיע בו ומתנהג כלפיו במלוא ההתחשבות, עשוי להראות מוזר ולא תקין. נקודת המפתח הכללית, היא שחתול עשוי לנשוך בגלל חשיפה למצבי לחץ, קלים או עזים. אם ישנו מצב בו חתול מת בפתאומיות, זה עשוי לקרות למשל בעקבות אינטראקציה אלימה עם בעל חיים אחר. אך יש מקרים בהם אינטראקציה כזו תתרחש ללא ידיעתכם ומבלי לגרום לחתול נזק פיזי נראה לעין. אבל למה החתול נושך במקרה הספציפי שלכם? מה מקור הלחץ?

להעמיק בשאלה למה חתול נושך

מי שמחזיקים בחיות מחמד נערכים לטיפול בהם, כולל עבור מקרי חירום שונים. הם יודעים לאן לפנות לגבי מקרי מחלה או תאונות והיותר מסודרים מהם, אפילו מוכנים מראש למענה לשאלה מה עושים עם חתול מת? אך הבנת התנהגות בעלי חיים היא נושא מורכב ומאתגר יותר ומצב של נשיכות עשוי להיות אחד הדברים היותר מאתגרים לפיענוח. אז אתם כבר יודעים שלחץ משחק תפקיד מרכזי בתופעת הנשיכות. אבל מה בדיוק מלחיץ את החתול שלכם? הנשיכות מתרחשות פעמים רבות במצבים שנראים לכם נינוחים לגמרי ולכן, הדבר עשוי להיות במידה מסוימת "תעלומה".

אלה כמה סיבות נפוצות לכך, שהחתול החביב והשקט שלכם נושך בפתאומיות:

  • רעשים או ריחות – השאלה למה חתול נושך, עולה פעמים רבות במצבים שבהם הכל נראה לכם תקין ונינוח. אך לבעלי חיים כולל חתולים, יש חושים חדים יותר מאלה של בני אדם. החתול עשוי לקלוט ריח או רעש שאתם לא קולטים. במקרים אחרים, אתם קולטים זאת אבל לא תופסים את הדבר כמלחיץ.
  • אינטראקציה עם בעלי חיים אחרים – מפגשים לא נעימים עם בעלי חיים אחרים, כולל חתולים, שעשויים להיות בחוץ או בתוך הבית.
  • טראומה מהעבר – ייתכן שהתשובה לשאלה למה חתול נושך, נעוצה במקרה אלים משמעותי שהחתול חווה בעבר.
  • נשיכה בעקבות נגיעה בחתול – עשויה להתרחש בגלל נגיעה בנקודה כואבת עקב פציעה או מחלה. במקרים אחרים, רואים נשיכה בעקבות ליטוף ממושך מדי.

להיערך מראש

כשמביאים חתול הביתה, כדאי להיערך מראש בכדי לצמצם את הלחץ עבורו. בהגעה, בהסתגלות למקום ובכלל. רצוי גם להיערך מבחינת ידע לגבי התנהגויות נפוצות, כולל מענה לשאלה המיוחדת למה חתול נושך?

אגב, לגבי המענה למצב שהזכרנו קודם שבו חתול מת, התשובה לכך היא כמובן להיות מוכנים מראש עם פרטי שרות של בית קברות לחתולים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
Call Now Button דילוג לתוכן