חתול תוקפני – למה זה קורה ומה עושים בנידון?

ניווט מהיר

תופעה של חתול תוקפני עשויה להתבטא בנשיכות, אך גם בהתנהגויות נוספות, כגון נהימות או שליפת הציפורניים. הדבר עשוי להיות מפתיע למדי. במקרים רבים, כאשר זו תופעה חוזרת, בעלי חתולים לא מבינים את הסיבה לכך ולא יודעים כיצד להתמודד עם המצב הלא נעים. 

למה חתול תוקפני?

כעקרון, רוב החתולים הם יצורים רגועים למדי ושקטים. אך מדי פעם רואים אצלם התנהגויות תוקפניות מסוגים שונים, אם זה מקרה קל וחד פעמי כגון שריטה או מקרה מתמשך של תוקפנות כלפי אדם מסוים. חתולים גם רבים לפעמים עם חתולים אחרים ובעלי חיים אחרים, כולל כאלה שעשויים לחיות איתם באותו הבית או אותה החצר. במקרים קיצוניים, מריבות כאלה עשויות אפילו להוביל למקרה שבו חתול מת בפתאומיות.

במבט על, מצב של חתול תוקפני עשוי לנבוע מהסיבות הבאות: 

  • פחד או לחץ – התופעה שבה משהו מפחיד, מדאיג, מלחיץ את החתול שלכם וכדומה, זהו רקע נפוץ מאוד לאגרסיביות של חתולים. 
  • טריטוריה – חשוב לזכור שהחתול הוא חיה טריטוריאלית וגם היבט זה קשור לפעמים להתנהגות אגרסיבית. 
  • משחק – במקרים אחרים, תוקפנות עשויה להיות מבחינת החתול חלק ממשחק.

כיצד תתמודדו עם מצב כזה? 

אז מה עושים לגבי חתול תוקפני? ראשית, חשוב להבין שזו היא לא תופעה נדירה וגם לא בהכרח מסוכנת. כיצד לטפל בתוקפנות של חתול היא לא שאלה יוצאת דופן של בעלי חתולים, מהסוג של "מה עושים עם חתול מת"? האתגר הראשי במצבים כאלה, הוא להבין מה מקור התופעה. אם מדובר בחתול שנמצא אצלכם מזה זמן רב, סביר שאתם כבר מכירים היטב את אופן התנהגותו במצבים שונים ואת הרגליו. תודות לכך, התנהגות שהיא יוצאת דופן עבורו תהיה בולטת למדי עבורכם. במקרה כזה תוכלו לנסות ולהבין מה השתנה בסביבת החתול או בסדר יומו. בכל מקרה, צריך כמובן לבדוק מקרוב את מה שמתרחש סביב מצבי התוקפנות עצמם. מי נמצא לידו, אילו רעשים יש בסביבה וכדומה.  

הפתרונות לתופעה של חתול תוקפני  

הפתרונות לתופעה תלויים בסיבות לה ואלה כאמור עשויות להיות שונות ומגוונות. אם מדובר למשל בגורים אשר נושכים בזמן משחק איתכם, אפשר וחשוב לבלום זאת, בכדי שהדבר לא יהפוך להרגל. מעבר לכך, יש המלצות שידועות כמסייעות להרגיע חתולים וכדאי להכיר וליישם אותן בכל מקרה. לדוגמה: 

  • המרחב שלהם – חשוב לתת לחתול את המקום הפרטי שלו ולכבד את "בעלותו" על אותו מקום מוגדר. 
  • לא להעניש – הענשה על התנהגות אגרסיבית של חתול פשוט לא עוזרת. 
  • לא לשעמם – כדאי תמיד להעסיק את החתול עם צעצועי חתולים למיניהם. כאשר צעצועים כאלה זמינים, מקרים של התנהגות תוקפנית יצטמצמו או לא יקרו בכלל. 

 אם כך, יש מה לעשות וניתן לפתור מצבים של חתול תוקפני. וכן, למקרה הצורך כדאי להחזיק תמיד גם בפרטים של ווטרינר טוב ואפילו של שירות בית קברות לחתולים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
Call Now Button דילוג לתוכן