פרידה מכלב – משימה רגישה ומיוחדת

ניווט מהיר

 

פרידה מכלב שגידלתם במשך שנים, בהחלט איננה דבר פשוט. הכלב עשוי להיות במצב של מחלה סופנית במשך זמן רב, כאשר היא מידרדרת ומגבירה את סבלו. לבסוף אם וכאשר הוא נפטר ממנה, בני המשפחה והילדים במיוחד עשויים להרגיש עצב גדול. ומה עושים לגבי הקבורה? השאלות רבות ובמאמר שלפניכם תמצאו כמה תשובות ותובנות שימושיות בנושא זה: 

מוטב להיערך מראש

לעתים כלב הולך לעולמו באופן פתאומי, אולי בעקבות תאונה. במצב כזה, נזרקים בבת אחת לתוך הנסיבות הלא נעימות של פרידה מכלב. אך ברוב המקרים ישנם סימנים כאלה ואחרים של מחלה או של גיל מבוגר במיוחד, מהם ניתן להבין שהכלב מתקרב לסוף חייו. יש כמה סיבות טובות לכך שכדאי להיערך למצב זה מראש. 

להקל על הילדים במקרי פרידה מכלב

אולי נתחיל עם סיבה מיוחדת וחשובה מאוד. כאשר כלב מת, במיוחד לאחר תקופה ממושכת שבה הילדים נקשרו אליו, חשוב לטפל בכך בצורה רגישה ומחושבת. הסיבה לכך ברורה – מבחינת פרידה מכלב ילדים הם אלה שמוצאים זאת מאתגר במיוחד ברמה הרגשית. לכן, כדאי ככל הניתן לשתף אותם במה שמתרחש ובמה שעתיד להיות בקרוב. חשוב להישאר קשובים ורצוי להיערך מראש עם תשובות מתאימות, מאחר שלא מסובך להבין מה הילדים הולכים לשאול. עבורם, זהו חבר קרוב שהולך לעולמו. מובן שזה לא קל, מה גם, שהדבר עשוי להיות המקרה הראשון שבו הילד מאבד מישהו שיקר לו. כמבוגרים, חשוב לזכור שרוב הילדים לא חושבים במושגים של "זה רק כלב", אלא נוטים להיקשר לחיות המחמד ולעתים להיקשר אליהן מאוד. 

עוד כמה שיקולים חשובים 

שיקולים והיבטים רבים, עשויים להיכנס למצבים של פרידה מכלב וכן לשאלה מה עושים עם כלב מת. זאת, בהתאם לאופי פטירת הכלב ולמגוון נסיבות. בכל מקרה, אלה כמה דוגמאות בולטות שכדאי להיות מודעים להן: 

  • "הרדמה" – לעתים עולה שאלת הרדמת כלבים, שמטרתו היא סיום חייו היזום של הכלב בידי ווטרינר, בגלל סבלו ומצבו בסוף חייו. זו היא שאלה מורכבת בפני עצמה. גם כאן רצוי לחשוב על זה מראש, כאשר יש את הזמן לעשות זאת בנחת. 
  • הנצחה – כחלק מתהליך של פרידה מכלב, אפשר לשתף את הילדים בבחירת תמונה שתשימו על קברו. ובכלל – תוכלו לגבש אלבום תמונות שלכם איתו. 
  • חיית מחמד חדשה? – גידול חיית מחמד חדשה לאחר שכלבכם נפטר, עשוי לסייע לילדים. 

פרידה מכלב – מה עושים עם הפגר? 

פרידה מכלב אהוב כוללת גם את ההיבט הטכני של טיפול בפגר שנותר. זהו היבט לא משמח או נעים במיוחד, אך ניתן לפשט את הדברים בעזרת שרות מקצועי שיטפל בקבורה עבורכם. אבל היכן ניתן לבצע קבורת כלב? רבים לא מודעים לנושא זה, מאחר שלא היו במצב שבו הם נזקקים לכך. כמו כן, כמעט כולנו הגענו לצערנו להלוויות ומכירים בתי עלמין במקומות שונים. אבל כמה ביקרו עד היום בתוך בית קברות לבעלי חיים? רובנו סביר להניח שלא. ובכן, מסתבר שיש בהחלט בתי קברות כאלה ושירותים בתחום זה, כגון פינוי של הפגר או תוספת מצבה לקבר. בעזרתם, פרידה מכלב הופכת להיות יותר פשוטה וקלה. חשוב לציין שקבורה כזו (או שריפה – יש גם אפשרות כזו) מחייבת לעשות זאת בצורה מסודרת ועל פי החוק. אסור לקבור בשטחים פתוחים ובאופן חופשי. בעזרת קבורה מסודרת תדעו שחלקתם לחיית המחמד האהובה שלכם "כבוד אחרון" של ממש. כלומר, טיפלתם בה במסירות לכל אורך הדרך. גם בנושא זה מומלץ להיערך מראש – לבדוק אילו שירותים מסוג זה זמינים באזורכם, לבחור שרות מתאים ולשמור את פרטיו למקרה הצורך.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
Call Now Button דילוג לתוכן