כלב לא אוכל- מה לעשות?

ניווט מהיר

אם כלב לא אוכל, אין מה לקחת את זה אישית – אתם לא בשלנים כאלה גרועים. וברצינות, אוכל לכלבים מגיע לרוב כמוצר מסחרי, אשר עובר ביקורות איכות ואין סיבה שהוא יהיה פגום. לכן מצבים שבהם הכלב לא אוכל את האוכל שלו הם מצבים משמעותיים מאוד מבחינה בריאותית והם עשויים להצביע על מחלה או מצב אחר שמסכן את הכלב.

למה כלב לא אוכל?

אלה כמה מהסיבות היותר בולטות, שבגללן עשויים לראות ירידה ברמת התיאבון בכלבים:

  • מחלה – מחלות רבות שכלבים סובלים מהם, עשויות להתבטא בחוסר תיאבון. במקרים כאלה חוסר התיאבון הוא תגובה טבעית, שרואים למעשה גם אצל בני אדם.
  • שינוי סוג מזון – כלב לא אוכל כל דבר וגם לכלבים יש העדפות שונות בענייני מזון. אם שיניתם לאחרונה את סוג המזון שניתן לכלב, הוא עשוי שלא לחבב זאת או שייקח לו זמן להתרגל לכך. מוטב כמובן לתת לכלב מזון שהוא מחבב ולכן במצב כזה כדאי לנסות מזון אחר. בכל מקרה, קחו בחשבון שכלבים רעבים נוטים לאכול גם מזון שהם לא לגמרי מחבבים. כך שאין מה לדאוג ממצב שבו הכלב שלכם ימות מרעב.
  • משהו שמפריע בפה – כאבי שיניים או פצע בפה, עשויים להפריע לכלב בפעולות האכילה. פצעים ניתן לעתים קרובות לזהות בעצמכם, עם תאורה טובה ופתיחת הפה של הכלב. כאבי שיניים עשויים להיות עניין שכבר מחייב וטרינר לשם האבחון. אם בזמן בדיקת הפה של הכלב הוא נרתע ומפגין רגישות חריגה, זהו גם סימן מובהק של משהו לא תקין באזור זה.
  • חרדות – לחץ מסיבה כזו או אחרת, עשוי לגרום לחוסר תיאבון על רקע נפשי. הדבר קורה במקרים רבים, בנסיבות של שינוי משמעותי בחיי הכלב או בשגרת יומו.

כלב לא אוכל- סימפטום אחד מבין רבים

מצב שבו כלב לא אוכל הוא למעשה סימפטום ולא מחלה. לכן, הדבר עשוי להתרחש לצד סימפטומים נוספים. למשל במקרה של הרעלה. לכן בכדי להבין מהי הסיבה, חשוב לשים לב גם לסימנים אלה. למשל מצב שבו כלב מקיא, שילשולים, חוסר תנועה או חום. בהקשר הסימפטומים, חשוב גם לראות האם ולאורך כמה זמן הם נמשכים. אם הכלב אינו רעב במשך שבוע למשל בכמויות הרגילות עבורו, זה כבר כפי הנראה מאוד משמעותי. זאת, בשונה מחוסר תיאבון למשך זמן קצר יחסית.

להבין בהקדם מה קורה 

אם כלב לא אוכל, חשוב כמובן לבדוק זאת בהקדם. איבחון מוקדם וטיפול בשלבים ראשוניים של מצב חריג, עשויים להציל את הכלב. לא הייתם רוצים להגיע למצב של מחלות שונות שמתפתחות ללא ידיעתכם או אפילו מצבי קיצון של גסיסה או צורך בפעולות כגון הרדמת כלבים.

מה עוד חשוב לדעת, כאשר כלב לא אוכל

  • השפעת חיסונים – גם לאחר קבלת חיסון, כלבים רבים מאבדים את התיאבון. כאשר הכלב אינו רעב מסיבה זו, מדובר בתופעה זמנית.
  • מקור תזונה אחר – ייתכן שמישהו אחר מאכיל את הכלב שלכם או שהוא מצא מקור מזון אחר (אולי במטבח שלכם או גרוע יותר – בחוץ).
  • לבחור וטרינר – כמובן, כדאי להיות מוכנים עם פרטים של וטרינר איכותי שקרוב אליכם, כך שתוכלו להתייעץ בשעת הצורך.
  • לא רק וטרינר – אגב, בהקשר מצבי קיצון שהזכרנו קודם, כדאי להיות מוכנים גם עם פרטים של נותני שירותים מסוג פינוי כלב מת. נכון, זה לא נושא נעים במיוחד לחשוב עליו או לעסוק בו, אבל לבסוף נדרשים גם שירותים כאלה. כך שמוטב להיות מוכנים מראש.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
Call Now Button דילוג לתוכן