כלב גוסס תסמינים, שיקולים ותובנות שימושיות

ניווט מהיר

הכלב שלי לא זז! האם הוא גוסס? האם יש למצב של כלב גוסס תסמינים קבועים? חד משמעיים? והאם כל גזעי הכלבים אותו הדבר מבחינה זו? אכן נושא מלחיץ מעט, אך אל דאגה – לפניכם הסבר קצר וענייני, אשר יעשה סדר בדברים

כלב גוסס תסמינים בולטים

ראשית, חשוב לציין שיש למצב של כלב גוסס תסמינים אפשריים רבים ומגוונים. אין סימן אחד, שהוא בפני עצמו חד משמעי וקבוע! אך מה שאתם עשויים לראות בפועל במצבים כאלה, כולל בין השאר ובמקרים רבים את הסימפטומים הבאים:

  • הימנעות מפעילות – אחד הסימפטומים המובהקים ביותר לגסיסה, הוא שהכלב הופך להיות אפאטי וחסר תנועה. כמובן, ככל שהכלב נהג להיות פעלתן ואנרגטי בעבר, כך מצב כזה יהיה יותר ברור. סביר שאתם כבר מכירים את כלבכם היטב מבחינה זו.
  • הקאות – כאשר כלב מקיא, זהו סימן ברור שדבר מה לא תקין. אם כי הקאה עשויה להיות עניין זמני והיא לעתים פותרת מבחינת הכלב את המטרד (בפליטת משהו לא טוב שהוא אכל). מעשית, צריך לראות את ההקאה בקונטקסט של תסמינים נוספים.
  • חוסר תאבון – במסגרת גסיסה עשוי להיות גם חוסר תאבון. מצב זה, יוביל בהמשך גם לירידה במשקל וכמובן, יהיו לכלב עקב כך פחות יציאות ונראה צמצום במתן השתן.
  • דם בצואה – אם יש יציאות ואם כלב גוסס תסמינים עשויים להתבטא גם בנוכחות דם בצואה. זהו סימפטום שלא תמיד שמים אליו לב, אך הוא משמעותי תמיד (כמו אצל בני אדם אגב).
  • סימנים שקשורים לעור – כפי שראיתם, לא כל הסימפטומים של גסיסה בולטים ומושכי תשומת לב כמו הקאות או אפטיה. עוד אחד מהם, עשוי להיות שפרוות הכלב הופכת לדלילה יותר. העור בכלל הוא מעין איבר בפני עצמו, אשר מספק רמזים למצב הבריאות, גם אצל כלבים וגם אצל בני אדם. אולי לא שמתם לב, אך בגלל שטחו הנרחב, העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף!

מה עושים כאשר כלב נפטר?

אז עכשיו אתם יודעים לגבי מצב של כלב גוסס תסמינים בולטים, אך כידוע, גידול כלבים הוא דבר מורכב מבחינות רבות נוספות. למשל, מצב של כלב גוסס עשוי להוביל לבסוף לפטירה שלו ואז עולים נושאים חדשים כגון פינוי כלב מת. לכן, כדאי להיות ערוכים גם לגבי נושא מיוחד זה, עם פרטים של מקצוענים שנותנים לו פתרונות.

כלב גוסס תסמינים שיקולים ותובנות

להשלמת התמונה, כדאי לקחת בחשבון גם את השיקולים והתובנות המעשיים הבאים כאשר רואים כלב גוסס תסמינים:

  • לשים לב לשילוב – שימו לב כמה תסמינים כאלה יש במקביל והאם התסמינים מתמשכים.
  • מצב קריטי, אך לא סופני? – ייתכן גם מצב, שבו הסימפטומים המדאיגים מעידים על כך שכלבכם אמנם לא גוסס, אך הוא בכל זאת נמצא במצב רפואי חמור. במצבים כאלה, נדרשים לעתים להתמודד עם שיקולים כגון הרדמת כלבים, בכדי לצמצם את סבלם.
  • מצבי חירום מיוחדים – "הרעלת מים" למשל, עשויה להתרחש כשהכלב משחק במים או שוחה לאורך זמן. הוא עשוי לבלוע במצבים כאלה מי ים או מי בריכה עם כלור והסימפטומים כוללים בין השאר הקאות, חולשה וחוסר תאבון. הרעלת מים משמעותית במיוחד בגזעי כלבים קטנים.
  • להיות ערניים ולא לקחת סיכון – אם כלב גוסס תסמינים שונים עשויים להסב את תשומת ליבכם לכך וזה כמובן חשוב ושימושי. אך כדאי גם לזכור ולקחת בחשבון, שתסמינים אלה לא מעידים בהכרח על מצב של גסיסה. אז מה עושים? מאחר שגסיסה היא עניין קריטי ומאחר שבריאות כלבכם הוא דבר שחשוב לכם תמיד, המסקנה פשוטה: להיות ערניים לתסמינים כאלה ולפעול לגביהם בזריזות, ליתר בטחון. במקרה שבו הכלב נפטר, כדאי להשתמש בשירות קבורת כלב.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
Call Now Button דילוג לתוכן