התנהגות חתול גוסס – מה חשוב לדעת?

ניווט מהיר

לבעלי חתולים חשוב שיהיה ידע בסיסי לגבי התנהגות חיית מחמד זו, כולל ההיבט המיוחד של התנהגות חתול גוסס. מדוע? 

התנהגות חתול גוסס – המאפיינים העיקריים 

יש מצבים שונים, שבהם חתול מת בפתאומיות. מדובר ביצורים סקרניים ולעתים סקרנות זו או נסיבות אחרות, מביאים למותם בתאונות כאלה ואחרות. אך לא פעם חתול מסיים את חייו בהדרגה, אם זה חתול חולה או חתול שמתמודד עם השלכות של תאונה. הסיבות לכך עשויות להיות רבות. זה גם יכול לקרות בכל גיל – מחתול מבוגר מאוד ועד גור חתולים גוסס. בכל מקרה, לגסיסת חתול יש את המאפיינים העיקריים הבאים, אשר באמצעותם תוכלו לזהות זאת: 

  • פאסיביות – התנהגות חתול גוסס מתאפיינת בדרך כלל בכך, שהחתול ינוע פחות מכרגיל. 
  • חוסר תאבון – תוכלו לראות כיצד הוא מגיב לאוכל שהוא מקבל ולשתייה ובאיזו תדירות צריך לחדש אותם. 
  • ירידה במשקל – החתול יהפוך לרזה יותר מכפי שהוא בדרך כלל. מצב זה יכול להוביל למקרה שבו חתול מת בפתאומיות
  • דופק ונשימה – חתול גוסס נוטה להיחלש ובמקביל, קצב נשימתו גובר. מבין שני אלה, פשוט יותר לזהות את העלייה במהירות הנשימה, אותה רואים במבט על הבטן.  
  • התבודדות – החתול יעדיף להיות לבד או במקום מסתור כלשהו. 
  • ריח לא טוב – מעבר לזיהוי התנהגות חתול גוסס יש עוד אינדיקטור חשוב לזיהוי מצב מתקדם יותר הכולל גסיסה: ריח גרוע שעולה מגוף החתול. 

כאשר החתול נפטר

אם זו אכן התנהגות חתול גוסס, הדבר ייתן לכם זמן להיערך מראש לפטירת החתול. כמובן, לפני כן תרצו לטפל בחתול במסירות בימיו האחרונים. זהו שלב מיוחד שידרוש התארגנות בהתאם. למשל לקחת בחשבון אפשרות של דליפת שתן בגלל חולשת החתול. 

אחרי ההתמודדות עם מצב של חתול גוסס מה לעשות כאשר הוא ילך לעולמו? התשובה לכך היא לפנות לשרות בית קברות לחתולים. כדאי להכין מראש פרטים לשרות מסוג זה, אשר עשוי להציע גם איסוף. חשוב לציין, שאסור לקבור בעצמכם חתול, סתם כך היכן שנראה לכם בטבע. למעשה, גם בחצר משלכם אסור לעשות זאת. קבורת בעלי חיים חייבת להתבצע במקומות שהוקמו וקיבלו אישור, במיוחד למטרה זו. הסיבה לכך, היא בין השאר שישנו סיכון לזיהום מי תהום וסיכונים נוספים לסביבה, אם נפטרים מפגר בעל חיים בצורה לא מסודרת. 

התנהגות חתול גוסס? ואולי לא? 

חשוב לציין, שאם מזהים אחד או כמה מתוך התנהגות חתול גוסס שציינו, לא מדובר בהכרח על חתול גוסס. ייתכן שזו מחלה כלשהי או סתם תקופה שבה התיאבון למשל נחלש מעט. בכל מקרה, זיהוי סימנים כאלה צריך למשוך את תשומת ליבם של בעלי החתול ולהביא לבדיקת המצב בהקדם עם ווטרינר. חתולים הם יצורים חזקים למדי מטבעם, אשר שורדים היטב גם בתנאים לא קלים. אך לא בטוח אם החתול שלכם "יצא מזה" או שלא. בכדי לקבל על כך תשובה, דרוש ווטרינר והידע המקצועי שעומד לרשותו. כשם שיש לחתולים התנהגויות מיוחדות להם, כך יש להם גם מחלות אופייניות. אך לא תמיד הדברים מתרחשים בצורה הרגילה ולעתים יש הפתעות. למשל מצב חתול חולה כלבת. כן, זה אפשרי והדבר גורם למותו בתוך כעשרה ימים מהופעת התסמינים.

מעשית, מה שכדאי לכם לדעת ולזכור כבעלי חתולים בהקשר זה בסך הכל איננו רב. כמו כן, התנהגות חתול גוסס היא בדרך כלל ברורה למדי, מאחר שהיא שונה כל כך מהתנהגותו הרגילה. כך שמה שדרוש, זו בעיקר ערנות ולהיערך מעט מראש. בצורה כזו תוכלו להקל גם על עצמכם וגם על החתול. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
Call Now Button דילוג לתוכן